Бізнес-зв'язки депутатів Чернівецької міської ради (фракція "Свобода")

Жовтень 27, 2017
Бізнес-зв'язки депутатів Чернівецької міської ради (фракція

Чернівецька міська рада складається з 42 депутатів, більшість з яких володіють бізнесом або ж мають родичів, які займаються підприємницькою діяльністю. Наявність бізнесу не означає, що депутат поганий чи хороший, це є лише свідченням того, що представник громади може потрапляти у ситуації конфлікту інтересів, лобіювати свою фірму, сприяти наданню тому чи іншому підприємству певних преференцій.  Згідно закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є особами, які можуть мати конфлікт інтересів під час голосування чи виконання своїх функціональних обов’язків.

 

Інформація про виявлені бізнес-зв’язки депутатів Чернівецької міської ради покликана надати активній громаді міста уявлення про інтереси депутатського корпусу. Також ця аналітична довідка допоможе орієнтуватись громадянам у прийнятих рішеннях ради, що допоможе запобігати конфлікту.

 

Фракція «Свобода»

 

За депутатом Андрієм Ілюком, уповноваженим представником фракції, бізнес-інтересів не виявлено. Його батько Роберт Ілюк керує ПАТ «Авіакомпанія «Буковина». Помічником депутат є Віктор Томак – головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА та Андрій Мельничук – студент. Андрій Ілюк входить до комісії з питань законності, прав і свобод людини, регламенту, депутатської діяльності, етики та запобігання корупції.

 

Депутат Назар Моклович є власником ТОВ «Доктор Заубер», яке здійснює діяльність у сфері торгівлі, в основному – оптова торгівля парфумними та косметичними товарами. Помічниками у депутат є Веніамін Юдицький – лікар-педіатр та студент Денис Шутак.

 

Микола Собко поєднує депутатську та чиновницьку діяльність, оскільки займає посаду першого заступника начальника Державної екологічної у Чернівецькій області. Сімя депутата залучена до торгівельного бізнесу, переважно оптового. Відтак, дружина Ярослава Собко зареєстрована як приватний підприємець в сфері неспеціалізованої оптової торгівлі. Син депутата Степан Собко володіє ТОВ «Стайл компані», що займається оптовою торгівлею парфумними та косметичними товарами. Поряд з тим, Степан Собко зареєстрований як фізична особа-підприємець в сфері оптової торгівлі. Донька депутат Наталія Собко є власницею ПП «Медлогістик» з основною діяльністю – оптова торгівля фармацевтичними товарами. Керівником підприємства вказано Андрія Івчика. Помічниками депутата є Любомир Ковальчук, який в 2015 році балотувався в депутати Чернівецької міської ради від ВО «Свобода» й на сайті міської ради вказаний як студент, та Денис Гливка, згідно з тим же сайтом – студент. Депутат входить до комісії з питань житлово-комунального господарства та охорони навколишнього середовища.

 

 

За депутатом Андрієм Кандибою та депутаткою Юлією Цуркан бізнес-інтересів та бізнес-зв’язків не виявлено. Помічниками Юлії Цуркан є голова обласної прес-служби ВО «Свобода» Іванна Капустянська та студентка Оксана Барчан. Депутатка входить до комісії з питань бюджету та фінансів.

Помічником Андрія Кандиби є його дружина Антоніна Фігєль, яка спільно з чоловіком та іншим депутатом від фракції «Свобода» Назаром Мокловичем, є засновницею ГО «Колоритна Буковина». Також у Андрія Кандиби серед помічників є студент Ярослав Величко. Депутат очолює комісію з питань гуманітарної політики.