Бізнес-зв'язки депутатів Чернівецької міської ради (фракція «Рідне місто»)

Жовтень 29, 2017
Бізнес-зв'язки депутатів Чернівецької міської ради (фракція «Рідне місто»)

Чернівецька міська рада складається з 42 депутатів, більшість з яких володіють бізнесом або ж мають родичів, які займаються підприємницькою діяльністю. Наявність бізнесу не означає, що депутат поганий чи хороший, це є лише свідченням того, що представник громади може потрапляти у ситуації конфлікту інтересів, лобіювати свою фірму, сприяти наданню тому чи іншому підприємству певних преференцій.  Згідно закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є особами, які можуть мати конфлікт інтересів під час голосування чи виконання своїх функціональних обов’язків.

 

Інформація про виявлені бізнес-зв’язки депутатів Чернівецької міської ради покликана надати активній громаді міста уявлення про інтереси депутатського корпусу. Також ця аналітична довідка допоможе орієнтуватись громадянам у прийнятих рішеннях ради, що допоможе запобігати конфлікту інтересів та інших ситуацій з високими корупційними ризиками чи порушеннями.

 

Уповноважений фракції Василь Продан є власником та керівником бізнесу у декількох сферах. Відтак, спільно з дружиною Оксаною Продан, яка є депутаткою Верховної Ради, Василь Продан володіє ТОВ «Укртранс-Чернівці», а також є керівником ТОВ «Укртранс-Буковина», засновницею якого є його дружина. Обидва підприємства займаються діяльністю у сфері транспорту. Також спільно з Оксаною Продан депутат володіє ТОВ «Бануш», яке займається діяльністю ресторанів, наданням послуг мобільного харчування. Спільним для подружжя є Товариство колективних забудовників №5, яке спеціалізується у наданні під найм власної та державної нерухомості невиробничого призначення. Поряд з тим, Василь Продан є власником ТОВ «Місто ТБ», яке окрім діяльності у сфері безпроводового електрозв'язку, має стосунок до радіо- та телевізійного мовлення. Також депутат зареєстрований як фізична особа-підприємець з основним напрямком діяльності – консультування з питань комерційної діяльності й керування. Згідно із декларацією,  дружина Василя Продана також має корпоративні права в кредитній спілці «Наші люди». Проте саме бізнес сестри Василя Продана пов’язує його родину з іншими депутатами фракції «Рідне місто».

 

Сестра Василя Продана – Оксана Бабіч, є власницею ТОВ «БУК ТБ», яке надає в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно. Керівником вказаного підприємства, згідно відкритих реєстрів, є Осадчук Лариса Сергіївна, яка значиться засновницею іншого підприємства – Виробничий кооператив «Карат», яке займається виробництвом цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини. Цікаво, що до переліку засновників ВК «КАРАТ»  входить  Руслана Білик – дружина іншого депутат фракції «Рідне місто», Ростислава Білика. Оксана Бабіч також володіє ТОВ «ДЖІ.К.К. ДЖІ», основним видом діяльності якого є неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, окрім того серед сфер діяльності вказана торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами, деревиною,будівельними матеріалами тощо. Організацію будівництва будівель провадить інше підприємство Оксани Бабіч – МПП «Югікомп», засновком якого також є Анатолій Чесанов, депутат фракції «Рідне місто». Повертаючись до депутата Василя Продана, варто зазначити, що він має одного помічника – Раздорського Руслана Анатолійович, – адвокат, голова Чернівецької міської організації політичної партії «Рідне місто». Депутат входить до комісії з питань бюджету та фінансів.

 

 

Ростислав Білик, окрім діяльності в стінах Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, є власником бізнесу в сільськогосподарській галузі. Спільно з Володимиром Круглим, депутат володіє ТЗОВ «Дружба-1», яке спеціалізується на вирощуванні зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Згідно декларації депутата, він також спільно з Артемом Семенюком (прийомним сином екс-губернатора Буковини Михайла Папієва) володіє 8-ма іншими нежитловими приміщеннями різних площ: від 89,4 м2 до 4386,1 м2 в с. Негринці (Драниця) Новоселицького району Чернівецької області.

 

Як згадувалось раніше, дружина депутата – Руслана Білик, спільно із Осадчук Ларисою Сергіївною та Осадчук Лідією Іванівною є засновницями виробничого кооперативу «Карат», яке в основному займається виробництвом будівельних виробів із випаленої глини. Цікаво, що згідно декларації Ростислава Білика, Лариса так Лідія Осадчуки разом з дружиною депутата, є співвласниками квартири у місті Чернівці. Зі сферою виробництва цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини пов'язана не лише дружина Ростислава Білика, але й його батько. Роман Білик спільно з уже згадуваною Лідією Осадчук володіє ТОВ «Керамік». Додамо, що помічником Ростислава Білика є Іринчин Владислав Андрійович, лікар-інтерн Глибоцької ЦРЛ. Депутат входить до комісії з питань бюджету та фінансів.

 

Як зазначалось вище, МПП «Югікомп» має двох власників: Оксану Бабіч (сестра Василя Продана) та Анатолія Чесанова. Поряд з тим, депутат Анатолій Чесанов володіє ПП Будівельна компанія «Промбудінвест», яке надає в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майна та займається посередництвом у торгівлі товарами широкого асортименту. Також оптова торгівля напоями є основним напрямком діяльності іншого підприємства депутата – ТОВ «Укральфаресурс». Помічниками депутата є Герасимюк Володимир Григорович – охоронник групи господарського забезпечення Чернівецької регіональної дирекції філії Національної телекомпанії України, Чебан Зоя Вікторівна – адміністратор у РК «Сорбонна» та Потапов Василь Васильович – пенсіонер. Депутат входить до комісії з питань житлово-комунального господарства та охорони навколишнього середовища.

 

Депутат Максим Тихонович є власником «Торговий Дім Укрвторресурс», основним видом діяльності якого є будівництво житлових і нежитлових будівель. Мати депутата Жанна Тихонович володіє ТОВ «Миронівкавторсировина», яке діє в Києві і в основному займається обробленням металевих відходів та брухту чорних металів. Депутат входить до комісії з питань житлово-комунального господарства та охорони навколишнього середовища.

 

Валерій Найдиш, згідно відкритих даних, зареєстрований як фізична особа-підприємець з основним напрямком діяльності – роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах. Дружина депутата – Ірина Найдиш, окрім того, що як фізична особа-підприємець в основному займається діяльністю ресторанів, надання послуг мобільного харчування, має стосунок до відомих у м. Чернівці закладів харчування та відпочинку. Так, Ірина Найдиш є директором у  кафе-кондитерській «Shiller», директором нічного клубу «Егоїст Пелес» та директором у ВРК «Графська садиба»*. Помічниками у депутата Валерія Найдиша є приватний підприємець Ярослав Дем’ян, який за сумісництвом працює в ТОВ «Дослідження та інформація», засновниками останнього є Сідляр Віктор Анатолійович (гендиректор ТОВ «Чернівецький Машзавод») та Громова Світлана Миколаївна (перший заступник гендиректора ТОВ «Чернівецький Машзавод»). Також помічником депутата є студентка Оксана Пухальська. Депутат входить до комісії з питань земельних відносин, архітектури та будівництва.

 

Депутат Валерій Чинуш є одним з найбільш підприємців Чернівецької міської ради VІІ скликання. Спільно зі своєю дружиною Оленою Чинуш депутат володіє ТОВ «Бізнес-центр» Буковина», яке в основному  займається діяльністю готелів і подібних засобів тимчасового розміщування. Поряд з тим, керівником цього товариства є депутат від фракції «Самопоміч» Андрій Брязкало, який також є зятем подружжя Чинушів. Також разом з дружиною Валерій Чинуш є власником ТОВ «Готельно-туристичний комплекс «Буковина», керівником якого є Юрій Коваль, який у 2010 році балотувався в депутати до Чернівецької міської ради від партії «Наша Україна». Окрім готельного бізнесу, подружжя Чинушів мають у власності Спільний ринок «Буковинський», керівником якого є Володимир Здоровецький, балотувався у депутати Чернівецької міської ради від партії «Наша Україна» у 2010 році. До слова, Мікроринок «Буковинський», суб’єктом господарювання якого є СП «Буковинський», знаходиться на розі вул. Небесної Сотні – В.Комарова, вул. Небесної сотні, 23-Б. Також подружжя спільно з Сергієм Задорожняком (заступник голови Чернівецької обласної федерації футболу) долучилось до спортивної галузі, заснувавши ТОВ «Футбольний клуб» «Іванківці». Керівником підприємства є Василь Максимюк, який у 2010 році балотувався у депутати Чернівецької міської ради від партії «Наша Україна». В селі Іванківці депутат Валерій Чинуш також володіє Фермерським господарством «Іванківське», яке в основному спеціалізується на вирощуванні зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

 

До торгівельної галузі Валерій Чинуш має стосунок через ТОВ «Імпорт-експорт-Буковина», яке в основному спеціалізується оптовою торгівлею фарфором, скляним посудом і засобами для чищення. На діяльності ресторанів, надання послуг мобільного харчування спеціалізується ТОВ «Бар/сервіс», засноване спільно з Аліною Поленчук. З діяльністю готелів і подібних засобів тимчасового розміщування Валерій Чинуш пов'язаний не лише ТОВ «Бізнес-центр» Буковина», а й ТОВ «Бізнес-центр «Буковинський», яке заснував спільно з Софією Павлюк. Як в одному, так і в іншу товаристві працює зять депутата Валерія Чинуша – депутат Андрій Брязкало. Поряд з тим, два депутата-родичі зареєстровані як засновники іншого підприємства у сфері ресторанного бізнесу – ТОВ «Ресторан «Чернівці». ТОВ «Флора-сервіс» Василя Чинуша в більшій мірі займається комплексним обслуговуванням об'єктів та діяльністю із прибирання будинків і промислових об'єктів. ТОВ «Студія «Вир продакшн», створена за участі ТОВ «Бізнес-центр «Буковинський» та Георгія Терона, який донедавна був керівником Чернівецької обласної організації Національної Спілки Журналістів України, а в 2002-2006 роках помічником депутата Верховної Ради Михайла Бауера. Підприємство в основному займається наданням інших допоміжних комерційних послуг. ТОВ «Редакція газети «Вечірні Чернівці», засноване юридичною особою ТОВ «Бізнес-центр «Буковинський» та ПП «Агро-бізнес». Цікаво, що останнє, згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань належить Василю Максимюку – депутату Черінвецької міської ради від фракції «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ».

Кінцевим власником Газети «Вечірні Чернівці» є Ніна Чинуш – підприємець, яка 06.10.2017 підписала з Виконавчим комітетом Чернівецької міської ради на суму 53 297.85 грн. за послуги з розміщення у готелях офіційних делегацій в рамках святкування Дня Міста Чернівців.

 

 

 

Говорячи про бізнес-інтереси та зв’язки депутата Валерія Чинуша, варто згадати про його доньок. Інна Чинуш-Брязкало, яка як ФОП в основному займається роздрібною торгівлею медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах, також спільно з сестрою Надією Чинуш є власницею декількох підприємств у м. Чернівці. ТОВ «Ресторан «Буковинський», засноване доньками депутата, окрім ресторанного бізнесу, спеціалізується в наданні в оренду інших машин, устаткування та товарів. Керівником підприємства є Надія Михайлівна Максимюк. ТОВ «Пивоварня «Наше Пиво» засноване за участі доньок депутата Валерія Чинуша та тієї ж Надії Максимюк. Депутат Валерій Чинуш входить до комісії з питань гуманітарної політики.

 

Депутат Юрій Ткачук, як фізична особа-підприємець, розвиває свою діяльність у роздрібній торгівлі напоями в спеціалізованих магазинах, розведенні свійських тварин, виробництві м’яса тощо. Його дружина Надія Ткачук теж зареєстрована як ФОП і в основному спеціалізується в роздрібній торгівлі м'ясом і м'ясними продуктами в спеціалізованих магазинах. Депутат входить до комісії з питань законності, прав і свобод людини, регламенту, депутатської діяльності, етики та запобігання корупції.

 

Віталій Михайлішин, згідно декларації про майно та доходи, працює комерційним директором у ТОВ «Едем-Ф». Згідно відкритих реєстрів, власником цього підприємства, яке займається діяльністю в сільському господарстві є Дмитро Фірташ. У засновниках числиться мати Дмитра Фірташа – Марія Фірташ та ТОВ «Синьків Агро» (власником є Дмитро Фірташ). Дружина депутата – Тетяна Михайлішина займається роздрібною торгівлею одягом у спеціалізованих магазинах. У депутата Віталія Михайлішина є чотири помічника: Андрій Жилкін – комерційний директор ТОВ «Вест меблі», як вказано на сайті Чернівецької міської ради; Лариса Шербул – технік ПП «Регіон-Центр», технік експлуатації житлового фонду КЖРЕП № 7; Паладян Дмитро – власник ТОВ «Еко Транс Україна», яке в основному спеціалізується та торгівлі електроенергією, а також голова громадських організацій «Суспільна Справа» та «Відродження міста»; Анжела Косован – приватний підприємець у сфері торгівлі текстильними виробами, одягом і взуттям. Депутат входить до комісії з питань економіки, підприємництва, інвестицій та туризму.

 

Депутат Володимир Бешлей як підприємець займається консультуванням з питань комерційної діяльності й керування. Очолює комісію з питань земельних відносин, архітектури та будівництва.

 

Депутатка Тетяна Бешлей, сестра Володимира Бешлея, згідно декларації про майно і доходи, тимчасово не працює, хоча отримує дивіденди від кредитної спілки «Наші люди», корпоративні права в якій має Оксана Продан, про що зазначалось вище. Входить до комісії з питань гуманітарної політики.

 

*Інформація зі сторінки у Facebook