Бізнес-зв'язки депутатів Чернівецької міської ради (фракція «Об’єднання «Самопоміч»)

Жовтень 28, 2017
Бізнес-зв'язки депутатів Чернівецької міської ради (фракція «Об’єднання «Самопоміч»)

Чернівецька міська рада складається з 42 депутатів, більшість з яких володіють бізнесом або ж мають родичів, які займаються підприємницькою діяльністю. Наявність бізнесу не означає, що депутат поганий чи хороший. Це є лише свідченням того, що представник громади може потрапляти у ситуації конфлікту інтересів, лобіювати близькі фірми, сприяти наданню тому чи іншому підприємству певних преференцій.  Згідно Закону України «Про запобігання корупції», депутати місцевих рад є особами, які можуть мати конфлікт інтересів під час голосування чи виконання своїх функціональних обов’язків.

 

Інформація про виявлені бізнес-зв’язки депутатів Чернівецької міської ради покликана надати активній громаді міста уявлення про інтереси депутатського корпусу. Також ця аналітична довідка допоможе орієнтуватись громадянам у прийнятих рішеннях ради, що створить ширші можливості для запобігання конфлікту інтересів та інших ситуацій з високими корупційними ризиками чи порушеннями.

 

Віталій Гавриш – уповноважений представник фракції у Чернівецькій міській раді. Депутат з дружиною Іриною є приватними підприємцями. Основний вид діяльності подружжя – загальне прибирання будинків. Віталій Гавриш має трьох помічників: Ольга Миколаїшин - викладач правознавчих дисциплін Чернівецького кооперативного економіко-правничого коледжу, Олеся Гусар - студентка та Галина Гавриш - на разі підприємницьку діяльність припинила*). Віталій Гавриш є членом комісії з питань економіки, підприємництва, інвестицій та туризму Чернівецької міської ради. 

 

Богдан Ковалюк є доцентом кафедри економіки підприємства та управління персоналом Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та за сумісництвом працює на цегельному заводі №1. Політик задекларував, що він є приватним підприємцем (основний вид діяльності - роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами), разом з матір’ю співвласником у ТОВ ВКФ Віктор ЛТД, основним видом діяльності якої є вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур; засновником ПП «Інфоркомп Плюс» (основний вид діяльності: надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна) та ПП "Інститут оцінки та бізнесу" (основний вид діяльності: консультування з питань комерційної діяльності й керування). Дружина Богдана Ковалюка – Діана є приватним підприємцем також (основний вид діяльності - надання послуг перукарнями та салонами краси). Мати Богдана Ковалюка – Катерина також є приватним підприємцем (основний вид діяльності - роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами) та співвласницею ТОВ "Онут" (основний вид діяльності – змішане сільське господарство). Депутат також є членом комісії з питань бюджету та фінансів Чернівецької міської ради. 

 

Олександр Ставчанський є приватним підприємцем. Займається технічним обслуговуванням та ремонтом автотранспортних засобів. Депутат також є членом комісії з гуманітарних питань Чернівецької міської ради. 

 

Андрій Брязкало лідер по величині мережі бізнес-зв’язків у депутатській фракції «Самопомічі», які тісно переплітаються з тестем, представником депутатської фракції «Рідне місто» - Валерієм Чинушом. Депутат працює у ТОВ «Бізнес-центр «Буковина» та у ТОВ «Бізнес-центр «Буковинський». Також, Андрій Брязкало є співвласником ТОВ «Ресторан «Чернівці». Дружина Андрія Інна Чинуш-Брязкало є приватним підприємцем (основний вид діяльності: роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах), співвласником у ТОВ «Ресторан «Буковинський», ТОВ «Пивоварня «Наше пиво». Брат Андрія Олександр -керуючий Чернівецьким міським комунальним виробничим трестом зеленого господарства та протизсувних робіт. Та найбільші бізнес-зв’язки у тестя Андрія – Валерія Чинуша. Тесть є власником та співвласником таких підприємств: ТОВ "Бізнес-центр" «Буковина", ТОВ  "Бізнес-центр "Буковинський", спільного підприємства "Ринок «Буковинський",  ТОВ "Імпорт-Експорт-Буковина" фермерським господарством "Іванківське", ТОВ "Футбольний клуб" "Іванківці",  ТОВ "Бар/сервіс",  ТОВ "Ресторан "Чернівці",  ТОВ "готельно-туристичний комплекс "Буковина",  ТОВ "Студія "Вир продакшн",  ТОВ "Флора-сервіс", ТОВ "Редакція газети "Вечірні Чернівці". Андрій Брязкало також має двох помічників-студентів: Ольгу Левкун та Тараса Куцак. Депутат також є головою комісії з питань економіки, підприємництва, інвестицій та туризму Чернівецької міської ради. 
 

У Віталія Матвієнко та Аліни Олевич бізнес-інтересів та зв’язків не було виявлено. Проте Аліна Олевич працює на телеканалі "Чернівецький промінь", засновником і керівником якого є Роман Скигар. Саме ця особа, відповідно до даних Головного територіального управління юстиції, є керівником Чернівецької обласної організації політичної партії "Рідне місто". Аліна Олевич також є членом комісії з питань законності, прав і свобод людини, регламенту, депутатської діяльності, етики та запобігання корупції, а Віталій Матвієнко входить до складу комісії з гуманітарних питань Чернівецької міської ради.
 

*Інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 16.10.2017

При підготовці матеріалу було використано інформацію з декларацій про майно та доходи депутатів за 2016 рік, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, on-line ресурсу «Буковинські гешефти» та офіційного порталу Чернівецької міської ради.