Бізнес-зв'язки депутатів Чернівецької міської ради (фракція "Народний контроль")

Жовтень 31, 2017
Бізнес-зв'язки депутатів Чернівецької міської ради (фракція

Чернівецька міська рада складається з 42 депутатів, більшість з яких володіють бізнесом або ж мають родичів, які займаються підприємницькою діяльністю. Наявність бізнесу не означає, що депутат поганий чи хороший, це є лише свідченням того, що представник громади може потрапляти у ситуації конфлікту інтересів, лобіювати свою фірму, сприяти наданню тому чи іншому підприємству певних преференцій.  Згідно закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є особами, які можуть мати конфлікт інтересів під час голосування чи виконання своїх функціональних обов’язків.

 

Інформація про виявлені бізнес-зв’язки депутатів Чернівецької міської ради покликана надати активній громаді міста уявлення про інтереси депутатського корпусу. Також ця аналітична довідка допоможе орієнтуватись громадянам у прийнятих рішеннях ради, що допоможе запобігати конфлікту.

 

Фракція «Народний контроль»

 

Депутат Михайло Яринич – уповноважений представник фракції – працює лікарем в ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги» та в Буковинському медичному центрі «Моя сім’я». Поряд з тим, депутат є приватним підприємцем з основним видом діяльності – роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах. Михайло Яринич професію унаслідував від своїх батьків: батька, який працює головним лікарем в КЗ Тячівська районна лікарня №1 Закарпатської обл., та одночасно є депутатом Закарпатської обласної ради від політичної партії «Єдиний центр» та матері, лікаря загальної практики сімейної медицини та одночасно депутатки Тячівської районної ради від політичної партії «Єдиний центр». Роздрібною торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах займається сестра Михайла Яринича – Аліна Яринич, яка зереєстроввана як приватний підприємець в Закарпатській області. Мати депутата є засновницею ТОВ «Пік-комфорт», яке окрім лісопильного та стругального виробництва, оптовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, в основному займається виготовленням виробів із бетону для будівництва. Знаходиться підприємство в Тячівському районі Закарпатської області.

 

У Михайла Яринича є дружна Юлія Яринич, за якою  бізнес-інтересів та зв’язків не виявлено. У депутата, згідно сайту прослідковується великий список помічників. Серед них: Володимир Середюк, який з квітня 2016 року є заступником Чернівецького міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, Віталій Смандич – асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ, Сергій Борденюк – приватний підприємець, який окрім діяльності в сфері сільського господарства та транспорту, основним напрямком діяльності має – роздрібну торгівлю з лотків і на ринках іншими товарами. Також помічник Сергій Борденюк є власником ТОВ «Чернівці Екофуд», яке в основному спеціалізується на виробництві та продажі м’яса. Серед помічників депутата Михайла Яринича також вказані Олександр Швець, аспірант БДФУ, та Ігор Величко – пенсіонер. Михайло Яринич входить до комісії з питань бюджету та фінансів.

 

Депутат Іван Гончарюк працює журналістом в громадській організації «Громадський рух «Народний контроль». Поряд з тим, депутат є власником ТОВ Інформаційне агенство «На Буковині». Мати депутата Галина Гончарюк є приватним підприємцем і займається роздрібною торгівлею з лотків і на ринках іншими товарами. Дружина депутата Аліна Гончарюк працює у фізичної особи-підприємця Ольги Шпірнової, про що зазначено в декларації депутата. Іван Гончарюк входить до комісії з питань земельних відносин, архітектури та будівництва.

 

Депутат Ігор Наконечний зареєстрований як приватний підприємець і спеціалізується на роздрібній торгівлі на ринках та діяльності в сфері спорту. Серед родичів депутата бізнес-інтереси виявлені у його брата Андрія Наконечного, який є приватним підприємцем. Останній в основному займається торгівлею, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет. Серед помічників Ігоря Наконечного вказані Андрій Наконечний – брат депутата, Андрій Молдован – викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту ЧНУ ім. Ю. Федьковича та Людмила Дєдул – пенсіонерка. Депутат входить до комісії з питань гуманітарної політики.

 

Ярослав Петришин також, окрім депутатської діяльності, займається підприємництвом. У подружжя Петришинів – комп’ютерний бізнес. Відтак, спільно з дружиною Людмилою Петришин, депутат володіє МПП «Німфа», яке в основному спеціалізується на комп’ютерному програмуванні. Також подружжя спільно з Наталією Богомаз є засновниками ТОВ «Цифро Трейд», яке займається оптовою торгівлею комп'ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням. Окрім цього, депутат зареєстрований як приватний підприємець й за основним напрямком працює у сфері оптової торгівлі комп’ютерами, периферійним устаткованням і програмним забезпеченням, а його дружина, як приватний підприємець, займається такою ж, але роздрібною, торгівлею у спеціалізованих магазинах. Батько депутата, Роман Петришин, займає посаду першого проректора Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Помічниками у депутата вказані Надія Страшна – пенсіонерка та студенти Гаврило Мороз і Крістіна Павлик. Працює депутат у комісії з питань житлово-комунального господарства та охорони навколишнього середовища.

 

 

Юлія Сафтенко поєднує депутатську та чиновницьку діяльність. Депутатка начальником Управління культури Чернівецької міської ради. Поряд з тим, ні у Юлії Сафтенко, ні у її чоловіка Родіона Сафтенку, бізнес-зв’язків не було виявлено. Депутатка очолює комісію з питань законності, прав і свобод людини, регламенту, депутатської діяльності, етики та запобігання корупції.