Бізнес-зв'язки депутатів Чернівецької міської ради (фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність»)

Жовтень 24, 2017
Бізнес-зв'язки депутатів Чернівецької міської ради (фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність»)

Чернівецька міська рада складається з 42 депутатів, більшість з яких володіють бізнесом або ж мають родичів, які займаються підприємницькою діяльністю. Наявність бізнесу не означає, що депутат поганий чи хороший. Це є лише свідченням того, що представник громади може потрапляти у ситуації конфлікту інтересів, лобіювати близькі фірми, сприяти наданню тому чи іншому підприємству певних преференцій.  Згідно Закону України «Про запобігання корупції», депутати місцевих рад є особами, які можуть мати конфлікт інтересів під час голосування чи виконання своїх функціональних обов’язків.

 

Інформація про виявлені бізнес-зв’язки депутатів Чернівецької міської ради покликана надати активній громаді міста уявлення про інтереси депутатського корпусу. Також ця аналітична довідка допоможе орієнтуватись громадянам у прийнятих рішеннях ради, що створить ширші можливості для запобігання конфлікту інтересів та інших ситуацій з високими корупційними ризиками чи порушеннями.  

 

Василь Максимюк виконує функцію уповноваженого представника фракції БПП у Чернівецькій міській раді. У власній декларації депутат повідомив, що є директором приватного підприємства «Агро-Бізнес». Попри це В. Максимюк значиться серед засновників ПП «Агро-Бізнес» та ТОВ «Агробудсад». Також співвласником фірми ПП «Агро-бізнес» є Павло Данчецький, який також володіє рестораном “Синій папуга” у Чернівцях.  Дружина політика  - Світлана Максимюк також є приватним підприємцем. Основний вид діяльності: «роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах». Крім цього, Василь Максимюк має одного помічника – Івана Хорошенюка, головного лікаря КМУ «Міська дитяча поліклініка». Також депутат є членом комісії з питань бюджету та фінансів Чернівецької міської ради. 

 

Володимир Сєхов разом з Віорікою Єрімічук є кінцевим беніфіціарним власником ТОВ «Буковина Агротехніка». Основним видом діяльності підприємства є виробництво олії та тваринних жирів. Також депутат разом і Костянтином Вовком є співзасновниками підприємства ТОВ "СВ-КОМПАНІ", яке займається постачанням готових страв. Політик має двох помічників – Ірину Цікул, асистентку кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та Миколу Бацуру, старшого соціального працівника Чернівецького обласного відділення ВБО ВМЛЖВ. Володимир Сєхов входить до складу комісії з питань законності, прав і свобод людини, регламенту, депутатської діяльності, етики та запобігання корупції Чернівецької міської ради. 

 

Родина Ромео Скрипи володіє однією з найбільших мереж бізнес-зв’язків у Чернівецькій міській раді. Сам політик є приватним підприємцем (основний вид діяльності: надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).Разом з батьком Тітусом Скрипою він є співвласником ТОВ «РОМТІС БУД», яке займається будівництвом та засновником обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Букстрой». Батько політика є також співзасновником житлово-будівельного кооперативу «Житлобуд-2012» та ТОВ "БУД.ІН.КОМ". По родинній лінії дружини – Ольги Скрипи теж плідно: сама Ольга разом з родиною: батьком Любомиром Маковійчуком та матір’ю Іриною є співвласницею ТОВ "МЕД-ПАЛАС". Тесть та теща Ромео Скрипи є власниками ще однієї родинної фірми - «Авіценна». Теща Ірина паралельно є головним лікарем Чернівецького обласного клінічного кардіологічного диспансеру. Крім цього Ромео Скрипа має двох помічників: Яна Фортуна – власниця агентства нерухомості «Фортуна» та Валентин Салагор – на разі підприємницьку діяльність припинив*. Ромео Скрипа також є членом комісії з питань земельних відносин, архітектури та будівництва Чернівецької міської ради.  

 

Андрій Кавуля є керівником у Дністровсько-Прутському Басейновому управлінні Водних ресурсів. Батько Василь є власником ТОВ «Ринок Центральний» та співзасновником ТОВ ФІРМА "КСК" ЛТД, основною сферою діяльності якої є надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Депутат також є членом комісії з питань житлово-комунального господарства та охорони навколишнього середовища Чернівецької міської ради. 

 

Василь Осачук разом з дружиною Іванною є приватними підприємцями. Якщо у дружини основним видом зайнятості є діяльність посередників у торгівлі машинами, промисловим устаткуванням, суднами та літаками, то політик за основним видом діяльності є посередником у торгівлі товарами широкого асортименту. Василь Осачук має трьох помічників-студентів: Владислав Мізунський, Альона Осачук, Назарій Карнась. Депутат також є членом комісії з питань економіки, підприємництва, інвестицій та туризму Чернівецької міської ради. 

 

Віктор Савчук також є приватним підприємцем. Основний вид діяльності Віктора Савчука, як підприємця є роздрібна торгівля м'ясом і м'ясними продуктами в спеціалізованих магазинах.  Депутат входить до складу комісії з питань законності, прав і свобод людини, регламенту, депутатської діяльності, етики та запобігання корупції Чернівецької міської ради.

 

Андрій Романчишин крім того, що є депутатом, також є і державним службовцем - начальник управління Держгеокадастру у м. Чернівцях. Мати Ольга є співзасновником ПРАТ «Імпульс». На підприємстві виробляють меблі. Андрій Романчишин також входить до складу комісії з питань житлово-комунального господарства та охорони навколишнього середовища Чернівецької міської ради. 

 

У Сергій Грекова не виявлено бізнес-зв’язків. Депутат також є доцентом кафедри географії України та регіоналістики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Сергій Греков є членом комісії з питань гуманітарної політики Чернівецької міської ради. 

 

Наталія Якимчук є професором кафедри фінансового права Київського національного університету ім. Т. Шевченка. У депутатки також не виявлено бізнес-зв’язків. До недавнього часу чоловік Наталії Микола Якимчук займав посаду прокурора Чернівецької області. Наталія Якимчук також є головою комісії з питань бюджету та фінансів Чернівецької міської ради. 

 

При підготовці матеріалу було використано інформацію з декларацій про майно та доходи депутатів за 2016 рік, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, on-line ресурсу «Буковинські гешефти» та офіційного порталу Чернівецької міської ради.

*Інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 16.10.2017.