Бізнес-зв'язки депутатів Чернівецької міської ради (фракція «Батьківщина»)

Жовтень 26, 2017
Бізнес-зв'язки депутатів Чернівецької міської ради (фракція «Батьківщина»)

Чернівецька міська рада складається з 42 депутатів, більшість з яких володіють бізнесом або ж мають родичів, які займаються підприємницькою діяльністю. Наявність бізнесу не означає, що депутат поганий чи хороший. Це є лише свідченням того, що представник громади може потрапляти у ситуації конфлікту інтересів, лобіювати близькі фірми, сприяти наданню тому чи іншому підприємству певних преференцій.  Згідно Закону України «Про запобігання корупції», депутати місцевих рад є особами, які можуть мати конфлікт інтересів під час голосування чи виконання своїх функціональних обов’язків.

 

Інформація про виявлені бізнес-зв’язки депутатів Чернівецької міської ради покликана надати активній громаді міста уявлення про інтереси депутатського корпусу. Також ця аналітична довідка допоможе орієнтуватись громадянам у прийнятих рішеннях ради, що створить ширші можливості для запобігання конфлікту інтересів та інших ситуацій з високими корупційними ризиками чи порушеннями.  

 

Олександр Пуршага є уповноваженим представник фракції «Батьківщина» у Чернівецькій міській раді. Депутат також є начальником Управління капітального будівництва Чернівецької міської ради. Дружина Лівія та син Вадим є приватними підприємцями. Лівія Пуршаги організовує будівництво будівель, а у Вадима Пуршаги основним видом зайнятості є діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування. Помічниками Олександра Пуршаги є: Олександр Летучий, директор МКП "Чернівціспецкомунтранс" та Ярослав Яновський, викладач кафедри історії нового та новітнього часу ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Олександр Пуршага є членом комісії з питань земельних відносин, архітектури та будівництва Чернівецької міської ради.

 

Артур Мунтян є власником ТзОВ "Чернівецькі хлібобулочні вироби". Мати Ганна є власницею приватного науково-виробничого підприємства «МІМ» та співвласницею ТДВ «Глибоцький міжрайагропостачсервіс». Брат Мірча є засновником ТОВ "МІЛКО-М". Батько Артура Мунтяна Іван Мунтян є головою Чернівецької обласної ради. Також депутат має двох помічників: Андрій Пуздряк (тимчасово не працює) та Ельвіра Марущак - художній керівник КБУ «Будинок фольклору «Роша-Стинка». Депутат також є членом комісії з питань бюджету та фінансів Чернівецької міської ради.

 

 

 

Роман Гаїна є приватним підприємцем. Основною сферою діяльності члена фракції «Батьківщина» є роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами. Також депутат є членом комісії з питань економіки, підприємництва, інвестицій та туризму Чернівецької міської ради.

 

Валерій Казимірович є керівником Чернівецької контори матеріально-технічного постачання "Облкооппостач" облспоживспілки. Бізнес-зв’язків у депутата виявлено не було. Валерій Казимірович є членом комісії з питань гуманітарної політики Чернівецької міської ради.

 

У Тараса Бабуха, Юрія Буреги та Любові Сорохан бізнес-інтересів та зв’язків не було виявлено. У свою чергу, Тарас Бабух є головою комісії з питань житлово-комунального господарства та охорони навколишнього середовища, Юрій Бурега входить до складу комісії з питань бюджету та фінансів, а Любов Сорохан - член комісії з питань земельних відносин, архітектури та будівництва Чернівецької міської ради.

 

 При підготовці матеріалу було використано інформацію з декларацій про майно та доходи депутатів за 2016 рік, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, on-line ресурсу «Буковинські гешефти» та офіційного порталу Чернівецької міської ради.