Аналітики Лабораторії демократичних трансформацій презентували бізнес-зв’язки депутатів та службовців Чернівецької міської ради

Жовтень 20, 2017
Аналітики Лабораторії демократичних трансформацій презентували бізнес-зв’язки депутатів та службовців Чернівецької міської ради

Аналітики Лабораторії демократичних трансформацій проаналізували бізнес-зв’язки депутатів Чернівецької міської ради. Як пояснює аналітик організації Ольга Обершт, ідея виникла в рамках оновлення on-line ресурсу «Буковинські гешефти».

 

«Ми внесли інформацію про бізнес-зв’язки, членство, інтереси, доступні декларації про майно та доходи майже 500 представників громади та їхніх родичів. Інформацію про бізнес ми вирішили візуалізувати. Всі, кому цікаво дослідити інформацію про свого депутата, може дізнатися про його сімейні зв’язки, бізнес-інтереси, помічників. Це має сприяти попередженню конфліктам інтересів та іншим корупційним ризикам», – додає Ольга.

 

«Так склалося, що більшість депутатів Чернівецької міської ради є бізнесменами, або їхні родичі володіють чи займаються бізнесом. Наявність бізнесу не означає, що депутат поганий чи хороший. Це є лише свідченням того, що представник громади може потрапляти у ситуації конфлікту інтересів, лобіювати близькі до нього фірми, сприяти наданню тому чи іншому підприємству певних преференцій. Інформація про виявлені бізнес-зв’язки депутатів міської ради надає активній громаді міста уявлення про інтереси депутатського корпусу», – пояснює медіа-координатор Лабораторії демократичних трансформації Максим Волошин.

 

Майже 60 буковинських підприємств належать представникам депутатського корпусу або є власністю їхніх родичів та близьких осіб. Також 26 депутатів та їхніх родичів зареєстровані як фізичні особи-підприємці. У 9 з 42 депутатів не виявлено жодних бізнес-інтересів.

 

Вся зібрана інформація про бізнес-інтереси депутатів та їхніх родичів була отримана з декларацій про майно та доходи депутатів Чернівецької міської ради VII скликання за 2016 рік та у інших відкритих джерелах.

 

Ми постійно оновлюємо актуальну інформацію про службовців та депутатів, та просимо повідомляти про уточнення та додаткові дані на електронну адресу: info.key.cv@gmail.com.